default
default
default
solinianka4
solinianka5.
default
default
default
solinianka9
previous arrow
next arrow
default
default
default
solinianka4
solinianka5.
default
default
default
solinianka9
previous arrow
next arrow

Park Zdrojowy w Polańczyk Zdroju

Park Zdrojowy w Polańczyku Zdrój


Jednym z wielu atrakcyjnych miejsc w Bieszczadach jest z pewnością niewielka miejscowość – Polańczyk Zdrój. Jest ona znana jako kurort wczasowy, jak również znane i cenione przez wielu uzdrowisko. Wybierając się w te okolice, warto odwiedzić to miejsce, aby napawać się przepięknymi krajobrazami oraz bogactwem przygotowanych dla turystów atrakcji.

Jak powstało uzdrowisko w Polańczyku Zdroju?

Jej początki sięgają XVI wieku, kiedy to w miejscu dzisiejszych zabudowań istniała niewielka osada, zwana Polszczańskiem. W XX wieku, kiedy ruszyły prace nad budową Zapory Solińskiej, wiadomo było, że miejscowość ta będzie świetnym miejscem do stworzenia ośrodka turystycznego.

Kiedy zaś odkryto tam źródła wód szczawowych, Polańczyk Zdrój stał się również uzdrowiskiem. Świetna lokalizacja, przepiękne krajobrazy oraz panujący spokój sprawiły, że dziś jest ona chętnie odwiedzana przez tysiące, spragnionych relaksu i odnowy biologicznej turystów.

Lokalizacja

Polańczyk Zdrój znajduje się nad zachodnim brzegiem jeziora Solińskiego. Dzięki temu odwiedzający to miejsce mogą napawać się różnorodnym widokiem gór oraz jeziora. Takie połączenie zapewnia także unikalny, zdrowotny mikroklimat, a położenie z dala od miejskiego zgiełku zapewnia wysoką czystość powietrza.

Sama miejscowość podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje przede wszystkim osiedla mieszkalne oraz budynki administracyjne. W pobliżu znajduje się także ośrodek sportowy. Druga część natomiast obejmuje wiele obiektów turystyczno-uzdrowiskowych – hoteli, sanatoriów i wielu innych.

Atrakcje

Oprócz bogatej oferty uzdrowiskowej Polańczyk Zdrój proponuje turystom szeroki wybór różnego rodzaju atrakcji. Miłośnicy zwiedzania z pewnością docenią zabytkowe obiekty sakralne (np. kościół parafialny Matki Bożej Pięknej Miłości) czy pozostałości po wiekowym, wołoskim cmentarzu.

Okolica Polańczyka Zdroju również obfituje w różnego rodzaju zabytki, takie jak, chociażby zamek Piotra Kmity w Lesku (XVI wiek) czy cerkiew w Ustianowej (XVIII wiek).

Oczywiście wszyscy turyści mogą też liczyć na bogactwo różnego rodzaju rozrywek czy tradycyjnych straganów i sklepików z pamiątkami oraz różnego rodzaju gadżetami.