Kontakt

Solinianka Villas & Spa
ul. Solina 1A,
38-612 Solina,
(woj. podkarpackie)
Telefon:
+48 601 24 67 04
+48 22 751 14 18
info@solinianka.pl

Atrakcje turystyczne w górach Bieszczadach!

W niezwykłym miejscu jakim jest Solina (Bieszczady) w którym znajduje się Boutique Hotel Solinianka Villas & Spa , najczęściej fotografowana atrakcja po zaporze w Solinie - oferujący - SPA , masaźe , zabiegi Ajurwedyjskie , komfortowe noclegi , restuarację , bar, plac zabaw dla dzieci, Salę Bilardową, tenis stołowy, piłkarzyki, aktywny odpoczynek a przede wszystkim miłą gościnną obsługę, obok ludzi żyją wspaniałe ptaki. Ł abędzie , Są to nasi mile widziani goście z Europy Północnej. Zadomowiły się blisko nas, tworząc swoje siedliska bobry. Widujemy je pływające w naszym strumieniu. Z pobliskiego lasu zaglądają do nas też czasami piękne, długonogie sarny i salamandry .
Znajdują się tutaj także:
1. Rezerwat przyrody "Nad Jeziorem Myczkowieckim"
2. Polana widokowa na górze Berdo z pięknym widokiem na Jezioro Myczkowieckie i rezerwat przyrody "Koziniec".
3. Kamieniołom z widokiem na okolicę i wysokie Bieszczady.
4. Zapora w Solinie - elektrownia wodna, jeden z największych obiektów hydrotechnicznych w Europie. Zwiedzanie obiektu 5 m poniżej poziomu dna Jeziora Solińskiego (więcej informacji www.solina.pl ).
5. Wypoczynek nad wodą (atrakcje wodne) - rejsy statkami "Białej floty", rowery wodne, aquazorbing, windsurfing, kursy nurkowania lub wyprawa wgłąb jeziora z doświadczonym instruktorem (więcej informacji www.atrakcjebieszczady.pl ).
6. Bieszczadzkie Centrum Nordic Walking w otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego - 19 tras.
7. Park zdrojowy w Polańczyku Zdroju ze źródłami wody leczniczej.
8. Ekomuzeum w " Krainie bobrów".
9. Konie - nauka jazdy dla początkujących i zaawansowanych w ośrodku jeździeckim "Eden" w Myczkowcach (więcej informacji www.myczkowce.org.pl ) .
10. Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach (140 makiet najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, grekokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy w skali 1:25 ustawionych na 10 wzgórzach).
11. Ogród biblijny w Myczkowcach.
12. Łowiska na Jeziorze Solińskim, Myczkowieckim i na wodach rzeki Sanu.
13. Atrakcje zimowe - narty i snowboardy Lesko-Ski (więcej informacji www.lesko-ski.pl )

Atrakcje w dalszej okolicy :

1. Wycieczki po Bieszczdach z przewodnikiem dla grup i osób indywidualnych (więcej informacji www.przewodnik-bieszczady.pl )
2. Szlak ikon doliny Sanu, Szlak ikon doliny Osławy, Szlak architektury drewnianej.
3. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - Skansen (więcej informacji
www.skansen.sanok.pl )
4. Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych (więcej informacji
www.bdpn.pl )
5. Ekomuzeum "Trzy kultury" w Lutowiskach (więcej informacji
www.trzykultury.org )
6. Rezerwat żubrów w Mucznem, trasy widokowe dla odwiedzających. Stylowa drewniana architektura nawiązująca stylem do dawnej ciesiołki bojkowskiej.
7. Skansen archeologiczny "Karpacka Troja" w Trzcinicy k.Jasła. Osada zakarpackiej kultury datowana na okres 1650-1350 p.n.e. (więcej informacji
www.karpackatroja.pl )
8. Wycieczki na Słowację, Węgry i na Litwę (więcej informacji www.stefantours.pl )

9
. Medzilaborce, które są znane przede wszystkim z galerii sztuki nowoczesnej, mieszczącej się w miejscowym domu kultury, w której prezentowane są oryginalne prace słynnego Andy'ego Warhola oraz jego braci Paula i Jamesa. (Rodzina Warholów przed emigracją do USA mieszkała we wsi Miková)
10. Arłamów , gdzie internowany był na początku 1982 r. przewodniczący „Solidarności” - Lech Wałęsa.
11.O kolice Soliny i Bieszczady to raj dla miłośników wędkarstwa. Od wielu lat organizowane są na wodach Sanu zawody wędkarstwa Muchowego.
Werlas - Jest to dobre miejsce na spiningowanie z łódki za drapieżnikami. Wołkowyja i okolice - płytka woda i można łowić wszystkie gatunki ryb występujących w Bieszczadach. Zawóz- płytka woda , dobre miejsce na drapieżniki, karpia, dużą płoć i małe leszcze. Chrewt, Rajskie ,Hoczew i Olchowiec- piękne widoki i bardzo dużo różnych ryb.
12. Szlaki turystyczne do niezapomnianych pieszych wędrówek po górach Bieszczadów takich jak Tarnica, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Halicz, Bukowe Berdo, Smerek, Mała i Wielka Rawka oraz wiele innych.

13. Atrakcje zimowe - narty i snowboardy (więcej informacji www.ustrzyki-narty.pl )
14 Atrakcje zimowe - wyścigi psich zaprzęgów (więcej informacji www.wkrainiewilka.eu )

Na życzenie Gości pomożemy zarezerwować wyżej wymienione atrakcje w wybranym terminie.
(MAPA BIESZCZAD Z ATRAKCJAMI)

 
 
 

 


     
 


Google+